fbpx

Ajalugu

Kral mööbli ajalugu algab aastast 1980, mil valmistati esimene toode Türgis.

Läbi aastate on panustanud klassikalisse elegantsi, mille tulemusena on saavutatud kõrge usaldusväärsus kleintide seas. Käsitöö ja ainulaadne disain on märksõnad, mis iseloomusab meie tooteid. Suur osa mööblist on inspiratsiooni saanud Louis XIV aegsest barokkstiilist, samas mitmedki teised kollektsioonid on mõjutatud Itaalia klassikalisest mööblist. Eesti turul tegutseb OÜ Kral aastast 2017, tuues energiat ja värvikust Põhjamaisesse keskkonda.

Kral pakub Teile oma mööbliga emotsiooni ja väärtust, kus iga toode on omaette kunstiteos.

Lugupidamisega,
Sven Aria
OÜ Kral juhataja

Mööbli valmistamine

Krali mööbel valmib paljude meistrite käsitööna.

Kunstniku jooniste järgi nikerdatakse puidust prototüüp, mille põhjal valmitatakse dekooride jaoks vormid. Vormide järgi valatakse käsitööna dekoorid. Seejärel värvitakse esemed, mille dekoratsioonide peale kantakse käsitsi spetsiaalse tehnikaga lehtkuld ehk nn kuldfoolium. Mõned mööbliesemed on kaunistatud ka käsimaalinguga. Kõik kollektsioonid on viimistletud kõrgläikega, mis on üks aeganõudvamaid protsesse. Värvitud pinda lihvitakse mitmeid kordi erinevate vesipaberitega ning seejärel poleeritakse spetsiaalse pastaga, et tulemus jääks särav.

Kral mööbli valmistamisel kasutatakse erinevaid materjale:

  • Punast pööki, mida tarnitakse Aafrikast;
  • Suure tihedusega MDF-puitplaati;
  • Dekoorid valatakse spetsiaalsest pragunemiskindlast segust Saksamaal;
  • Kvaliteetsed kangad valmistatakse pikkade traditsioonide ja kogemustega Türgi tekstiilivabrikutes;
  • Kõik mööbliesemed on viimistletud kõrgläikega.

Tehtud tööd

Privaatpostitus: VANA – Eksklusiivne Sehzade Bordeaux magamistuba

Sehzade Bordeaux mööbel kaunistab täna ühe Tartu villa magamistuba.  Romantiline lilletapeet, punane vaip ja kardinad sobituvad nagu valatult Sehzade kollektsiooniga, moodustades tervikliku ja luksusliku koosluse.

Kasutatud järgmisi tooteid:

Vaata tehtud tööd

Privaatpostitus: VANA – Sooja ja koduse atmosfääriga Kral Tume söögi-ja elutuba

Kral Tume söögi-ja elutuba sobib ideaalselt ka korterisse väiksemale pinnale. Kuna mööbel ise on nii võimukas, siis tagasihoidlikud ühevärvilised seinad toovad Krali kollektsiooni erilisuse eriti hästi esile.

Kasutatud järgmisi tooteid:

Vaata tehtud tööd

Privaatpostitus: VANA – Täislahenduses interjööri disain – Villa Victoria

See luksuslik ja filigraanselt läbimõeldud elu- ja söögituba pakuvad nii villa elanikele kui ka külalistele palju eksklusiivseid emotsioone – marmorist põrandatest kuni meie mööbli ja eritellimusel valminud kardinateni välja.  Elutuba kaunistab Sehzade Bordeaux kollektsioon ja söögituba Kral Tume kollektsioon.

Kasutatud järgmisi tooteid:

Vaata tehtud tööd